Home » Kam do okolia

Kam do okolia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Kremnica

Historické mesto, v ktorom nájdete mnoho kultrúrnych a technických pamiatok, môžete sa okúpať v termálnom kúpalisku, navštíviť rôzne kultúrne podujatia, múzeá, mincovňu …možností je veľa.

Z Nevoľného do Kremnice premávajú autobusy, vzdialenosť necelých 6 kilometrov.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
skalka2 Skalka

Stredisko Skalka pri Kremnici sa nachádza tiež v srdci Slovenska, v pohorí Veľká Fatra v Kremnických vrchoch. Využiť môžete rôzne služby v relax centre alebo ski centre.

Z Nevoľného do Kremnice premávajú autobusy a z Kremnice na Skalku premáva skibus, autobusy len cez víkend. Vzdialenosť Skalka – Nevoľné je 16,5 km.

skalka
krahule2 Krahule

Rekreačné stredisko “STRED EURÓPY” je umiestnené v strede obce Krahule v bezprostrednej blízkosti nástupnej stanice vlekov. Môžete si zalyžovať na 4 dráhach + jeden detský vlek.

Z Nevoľného do Kremnice premávajú autobusy a z Kremnice sa na Krahule premávajú autobusy, vzdialenosť 15,5 km.

krahule
sasov Šášovský hrad

Zrúcanina hradu sa nachádza na skalnom brale pôvodne nazývanom Orlí kameň nad údolím Hronu vo výške 320 m.n.m.

Z Nevoľného do Šášovského Podhradia premávajú autobusy alebo z Nevoľného Do Žiaru nad Hronom a potom do Šášovského Podhradia, vzdialenosť 19,4 km, cez Žiar 25 km.

sasov2
stredEur Stred Európy

Neďaleko Kremnice sú Kremnické Bane, kde pri kostole sv.Jána Krstiteľa je kameň, ktorý oznamuje návštevníkom, že sa práve nachádzajú v geografickom strede Európy.

Z Nevoľného do Kremnice premávajú autobusy a z Kremnice sa na Kremnické Bane dá dostať autobusmi alebo vlakmi, vzdialenosť 10,5 km.

stredE
OLYMPUS DIGITAL CAMERA Ihráčské kamenné more

Na južnom okraji obce Ihráč je geologická lokalita, ktorá bola vyhlásená za prírodnú pamiatku. Predmetom ochrany je rozpadajúci sa sopúch, zvyšok prírodného kanála lávy. Jeho rozpadom vznikla sutina, ktorá vytvorila kamenné more.

Z Nevoľného na Ihráč premávajú autobusy, vzdialenosť 3,4 km.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA