Home » Akcie

Akcie

jedenastky

Jedenástky

Už je to u nás tradícia, súťaž v kopaní jedenástok na nevoľnianskom ihrisku. Okrem toho dobrá nálada, zábava, nejaký hosť (napr. nám už spievali superstaristi Ivan Štroffek, Ivka Kováčová), guláš, pekné ceny. Súťaž trvá jeden deň (sobota), merajú sa sily v kategóriách: ženy, muži, deti a tiež najlepší brankár.

prechod

Prechod krajom SNP

Koná sa vždy poslednú sobotu v auguste. Autobusy odvezú turistov z Nevoľného na Skalku, kde sa začínajú dve rôzne trasy, kratšia (15km) a dlhšia (20km). Skvelá nálada je už v autobusoch, nádherná okolitá príroda Kremnických vrchov ju podporuje. Na chate TJ Sokol Nevoľné je vždy pripravený vynikajúci guláš a občerstvenie.

mikulas

Mikuláš

Deti ešte poslúchajú! Pretože ešte stále každoročne prichádza ku nám Mikuláš s plým košom sladkých prekvapení. Tie rozdáva, spolu so svojimi asistentmi, deťom za peknú básničku či pesničku.

DN

Dobrá Novina

DOBRÁ NOVINA je kolednícka akcia slovenských detí spojená so zbierkou pre projekty rozvojovej spolupráce v afrických krajinách, do ktorej sa každoročne zapájajú aj deti a mladí z Nevoľného. Chodiac z domu domu prinášajú radosť z narodenia Ježiška, koledy a vinše na deň sv.Štefana.

www.dobranovina.sk

 stefanska

Štefanská zábava

Veselica, tombola plná lákavých cien, občerstvenie, tanec…kultúrny dom praská vo švíkoch. Dobrá zábava až do skorých ranných hodín. Tak vyzerá už tradičná Štefanská zábava na Nevoľnom.

ping

Stolnotenisový turnaj

Zanietenie hráčov je priam profesionálne, skvelá nálada a zábava. Hovorí sa: “V zdravom tele zdravý duch!” Aj takýmto turnajom v kultúrnom dome prispievame k zdraviu.

fasangy

Fašiangy

Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde…Táto pieseň sa už každoročne nesie Nevoľným, keď naší mládenci oblečení v typických fašiangových maskách rozdávajú po dedine smiech a zábavu. Okrem príjemného rozptýlenia prinášajú aj trochu tradície, ktorá sa žiaľ začína z našich životov vytrácať. Potom nasleduje fašiangová zábava a v krátkom čase aj fašiangové posedenie pre dôchodcov, ktoré je tiež plné spevu, veselosti a dobrej nálady.